Usługi związane z ruchem przychodzącym
Dotyczy wersji oprogramowania centrali 6.30 oraz wyższej. Dla wersji niższych, w miejsce znaku * używamy klawisza #.
Spis treści
Ręczna zmiana trybu pracy (*87)
Opis usługi
Ustawienie obowiązywania danego trybu pracy do określonej godziny. W chwili gdy minie zdefiniowana przez nas godzina, centrala przejdzie na tryb automatyczny odpowiadający tej godzinie. Ręczna zmiana trybu pracy ma wpływ na automatyczne blokowanie i odblokowywanie telefonów w zależności od ręcznie wybranego trybu pracy.
Usługa dostępna także po zalogowaniu konta na DISA.
Absolutnie ręczna zmiana trybu pracy
Opis usługi Ustawienie obowiązywania danego trybu pracy do momentu jego ponownej ręcznej zmiany. Absolutnie ręczna zmiana trybu pracy wpływa na automatyczne blokowanie i odblokowywanie telefonów w zależności od ręcznie wybranego trybu pracy.
Ręczna zmiana trybu pracy bez określania czasu
Opis usługi
Ustawienie obowiązywania danego trybu pracy do najbliższej automatycznej zmiany trybu wynikającej z ustawień centrali. Ręczna zmiana trybu pracy bez określania czasu ma wpływ na automatyczne blokowanie i odblokowywanie telefonów w zależności od ręcznie wybranego trybu pracy.
Uwaga: Reset centrali powoduje powrót do trybu pracy, który był ustawiony przed jego wykonaniem.
Powrót do automatycznego trybu pracy
Opis usługi Powrót do automatycznego trybu pracy.
Sprawdzenie, czy ręczny tryb pracy jest aktywny
Opis usługi
Sprawdzenie, czy ręczny tryb pracy jest aktywny.
Usługa identyfikacji połączeń złośliwych – MCID (#88)
Opis usługi
Z usługi MCID (identyfikacji połączeń złośliwych) możemy skorzystać w trakcie połączenia oraz po jego zakończeniu. Wybranie tej usługi powoduje zarejestrowanie tego połączeniaw centrali CCT-1668 oraz w centrali nadrzędnej operatora (jeżeli połączenie zostało zestawione przez łącza ISDN). Pozwala to operatorowi na identyfikację danych dotyczących niechcianych połączeń.
Poczta głosowa
Aktywacja poczty głosowej
Opis usługi
Aktywacja poczty głosowej polega na włączeniu przekierowania na numer katalogowy indywidualnej lub grupowej poczty głosowej (numery są definiowane przez administratora centrali, wartość domyślna dla poczty indywidualnej to 1000). Dla tego przekierowania można precyzyjnie określić jego rodzaj poprzez wybór jednej z sekwencji:
3 – przekieruj na pocztę, gdy abonent ma włączone DND,
4 – przekieruj na pocztę bezwarunkowo,
5 – przekieruj na pocztę, gdy abonent jest zajęty,
6 – przekieruj na pocztę, gdy abonent nie odpowiada.
a także jakie wywołania mają być przekierowane w przypadku aktywacji I sposobem (X=0..3 lub 0..4 - zakres jest zależny od rodzaju przekierowania) lub ustawienie wartości domyślnej (X=0 – przekierowywanie wszystkich wywołań) w przypadku sposobu II.
Usługa może być wywołana również z parametrami domyślnymi przez wybranie:
Włączenie usługi „Poczta głosowa” powoduje, że:
- gdy abonent inicjujący wybiera numer abonenta, wówczas otrzymuje komunikat: „Tu poczta głosowa. Po sygnale zostaw wiadomość.” lub „Poczta pełna.” (jeżeli skrzynka głosowa abonenta, do którego dzwonimy, osiągnęła swoją maksymalną dopuszczalną pojemność), o ile wywoływany abonent nie ma aktywnej usługi #79,
- jeśli abonent ma aktywną usługę #79, to gdy inicjator wybierze jego numer, usłyszy nagraną wiadomość DND, a po jej odsłuchaniu pojawi się sygnał informującyo rozpoczęciu nagrywania na pocztę głosową lub komunikat „Poczta pełna.”(w sytuacji gdy skrzynka głosowa abonenta, do którego dzwonimy, jest pełna).
Uwaga: Pojemność pojedynczej skrzynki głosowej (dopuszczalny łączny czas trwania wszystkich wiadomości jednak nie więcej niż 20 wiadomości) niezależnie od jej typu (abonenta lub publiczna) jest określana przez administratora centrali. Maksymalny czas trwania pojedynczego nagrania wynosi 30 sekund.
Uwaga: Należy pamiętać, że wiadomość DND jest współdzielona między usługą DND(Nie przeszkadzać - #22) i pocztą głosową, tzn. że jeżeli abonent ma aktywną usługę #79,to zostanie odtworzona inicjatorowi ta sama wiadomość zarówno w przypadku aktywacji usługi DND, jak i poczty głosowej.
Odsłuchiwanie wiadomości poczty głosowej
Sposób wywołania
Wprowadzenie kodu PIN użytkownika po wybraniu numeru jest konieczne w sytuacji, gdy administrator centrali ustawił opcję logowania do poczty głosowej za pomocą PIN-u.
Opis usługi
Jeżeli na indywidualnej poczcie głosowej pojawi się nowa wiadomość, to abonent zostanie poinformowany o tym w następujący sposób:
- aparat zadzwoni jeden raz,
- na wyświetlaczu zostanie zaprezentowany numer katalogowy poczty głosowej,
- po podniesieniu słuchawki (lub włączeniu trybu głośnomówiącego) będzie odtworzony komunikat „Nowa wiadomość”.
Jeśli na grupowej poczcie głosowej pojawi się nowa wiadomość, to na wyposażeniu,na którym przywołano usługę „Jestem tutaj” (#57 z uwzględnieniem numeru katalogowego poczty grupowej):
- aparat zadzwoni jeden raz,
- na wyświetlaczu zostanie zaprezentowany numer katalogowy poczty grupowej.
Aby odsłuchać wiadomość, należy po prostu zadzwonić na numer indywidualnej (domyślnie 1000) lub grupowej poczty głosowej, wprowadzić PIN po usłyszeniu krótkiego sygnału dźwiękowego, o ile jest on wymagany, a następnie postępować zgodniez poleceniami lektorki. Każda wiadomość posiada na początku i końcu sygnał dźwiękowy, aby wyraźnie określić jej ramy czasowe. Odsłuchanie wiadomości jest także możliwez innego aparatu po przywołaniu konta chwilowego (#52) lub stałego (#53).