Instrukcja obsługi CCT-1668 EU: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
(VoIP w centrali CCT-1668.EU)
(Współpraca centrali z komputerem)
Linia 77: Linia 77:
 
'''Wykorzystując VoIP''', centrale mogą współpracować z operatorami VoIP oraz z innymi centralami.
 
'''Wykorzystując VoIP''', centrale mogą współpracować z operatorami VoIP oraz z innymi centralami.
  
== [[Współpraca centrali z komputerem]] ==
+
== Współpraca centrali z komputerem ==
 +
Współpraca centrali Slican CCT-1668.EU z komputerem odbywa się za pomocą złącza RS-232, USB, sieci LAN, Internetu lub modemu. Komputer we współpracy z centralą wykorzystywany jest do:
 +
 
 +
* zdalnego lub lokalnego zarządzania urządzeniem,
 +
* współpracy z aplikacjami CTI (tylko w sieci LAN).
  
 
= [[Podstawowe cechy funkcjonalne central CCT| Podstawowe parametry i cechy centrali Slican CCT-1668.EU]] =
 
= [[Podstawowe cechy funkcjonalne central CCT| Podstawowe parametry i cechy centrali Slican CCT-1668.EU]] =

Wersja z 06:40, 8 lip 2010

Cct eu front.png

CCT-1668.EU


Wydanie 1.08
Instrukcja obsługi
Cyfrowej Centrali Telefonicznej
Slican Sp. z o.o.
www.slican.pl
e-mail: office@slican.pl


Data ostatniej modyfikacji: 2010-03-16


Aplikacja TelefonCTI

Firmowe aplikacje Slican TelefonCTI i TelefonCTI.plus pozwalają na rozszerzenie możliwości współpracy centrali i telefonu oraz integrację sieci telefonicznej i komputerowej. Dzięki tym aplikacjom otrzymują Państwo dodatkowe usługi, takie jak: prowadzenie książki telefonicznej, możliwość tworzenia notatek tekstowych, szybki dostęp do usług centrali. Ponadto TelefonCTI.plus umożliwia rejestrację i archiwizowanie rozmów na twardym dysku komputera, tworzenie notatek głosowych. Dostarcza szybko informacje o rozmówcy, identyfikowanym po numerze telefonu. Organizuje pracę z telefonem (tj. przechowuje wiadomości o rozmowach nieodebranych, zrealizowanych itd.). Zyskują Państwo możliwość efektywnego wykorzystania notatek (z kim była prowadzona rozmowa, kiedy i jaki był jej temat). Programy TelefonCTI i TelefonCTI.plus posiadają szerokie możliwości konfiguracyjne, które nie przeszkadzają w pracy z komputerem, lecz zapewniają komfortw komunikacji.


Schemat cti.pngIlustracja 1.2.: Współpraca central CCT-1668.EU z aplikacjami CTI


Aparaty systemowe

Dla rodziny central Slican CCT-1668 przeznaczone są również telefony systemowe Slican CTS-202.CL, Slican CTS-202.Plus oraz Slican CTS-202.IP. Centralę można wyposażyćw interfejsy do obsługi 18 telefonów systemowych Slican CTS-202.CL lub Slican CTS-202.Plus oraz 18 telefonów systemowych Slican CTS-202.IP. Do czterech z tych aparatów można podłączyć 5 konsol CTS-232, co pozwala na rozszerzenie liczby klawiszy szybkiego wyboru do 162. Pozostałe telefony systemowe mogą mieć maksymalnie 2 konsole CTS-232, co rozszerza liczbę klawiszy szybkiego wyboru do 72.


Uwaga: Dokładny opis sposobu podłączenia dodatkowych konsol znajdziemy w dokumentacji technicznej central CCT-1668.


Dzięki bogatej funkcjonalności oraz nowoczesnemu wyglądowi telefony stają się niezbędne w codziennej pracy i zarazem stanowią element wystroju gabinetów, sekretariatów czy też recepcji.

Wyposażone w słuchawki nagłowne telefony z serii CTS-202 są niezastąpione w codziennej pracy działów obsługi klienta. Dzięki wbudowanej bazie DECT model CTS-202.Plus pozwala na przyjmowanie połączeń podczas przemieszczania się po terenie firmy, a telefon CTS-202.IP, dzięki wykorzystaniu technologii VoIP i Internetu, może być zainstalowany abonentowi centrali w dowolnym miejscu na świecie.

Czytelne wyświetlacze aparatów CTS oraz intuicyjne menu czynią ich obsługę prostą i komfortową. Pełna integracja programu telefonu z oprogramowaniem centrali pozwala na szybką zmianę ustawień poszczególnych aparatów z poziomu konfiguracji centrali. Użytkownik aparatu może korzystać z trzech spisów telefonów:

  • książki publicznej – dostępnej dla wszystkich lub wybranych abonentów w centrali, zarządzanej globalnie;
  • książki prywatnej – będącej tylko własnością użytkownika danego aparatu;
  • spisu abonentów – obejmującego abonentów wewnętrznych centrali.

CTS 202 2konsole.pngIlustracja 1.3.: Aparat systemowy CTS-202 z konsolami operatorskimi

Kontrola kosztów – oprogramowanie taryfikacyjne

Kupując centralę Slican CCT-1668.EU, zyskali Państwo możliwość pełnej kontroli nad kosztami związanymi z utrzymaniem systemów łączności w Waszej firmie. Uzyskujecie też dostęp do danych, które można wykorzystać do zróżnicowanych analiz ruchu telefonicznego, a także związanych z tym kosztów.

Wszystko to jest możliwe dzięki stworzonym przez nas programom taryfikacyjnym (BillingMAN i BillingMAN.plus). Programy te umożliwiają rozliczanie połączeń,z dokładnością co do sekundy, na podstawie cenników i taryf zdefiniowanych oddzielniedla każdego operatora. Aplikacja BillingMAN.plus dodatkowo została wyposażona w moduł analizy, który pozwala użytkownikowi na nowe i ciekawe sposoby prezentacji wyników. Program ten, między innymi, daje możliwość obliczenia w prosty sposób liczby generowanych połączeń czy też zajętości poszczególnych linii. Dzięki danym zestawionymw postaci tabel oraz wykresów możemy szybko i wygodnie prezentować wyniki analizy. Elastyczne możliwości związane z tworzeniem raportów, wydruków, możliwość zapisywania szablonów raportów czyni go skutecznym narzędziem sprawnego rozliczania kosztów. Raporty mogą być realizowane również dla ruchu przychodzącego. Informacje uzyskaneza pomocą modułu analizy mogą dać odpowiedź na pytanie, czy ruch telefoniczny w firmie jest prawidłowo zorganizowany i jakie należy poczynić kroki, aby go usprawnić.


BillingMAN formularz.pngIlustracja 1.4.: Program BillingMAN – tworzenie raportów billingowych


BillingMAN plus wykres.pngIlustracja 1.5.: Program BillingMAN.plus – wykorzystanie modułu analiz billingowych

VoIP w centrali CCT-1668.EU

Liczba abonentów wewnętrznych VoIP centrali – w centralach CCT-1668.EU można powołać dwa rodzaje abonentów wewnętrznych VoIP. Ich łączna maksymalna liczbaw centrali wynosi 118, przy czym 18 z nich może być wyposażonych tylko i wyłączniew aparaty systemowe CTS-202.IP, natomiast pozostałych 100 może korzystać z dowolnego urządzenia abonenckiego (hardware, software) obsługującego protokoły SIP lub IAX.W ramach funkcjonalności VoIP centrale CCT-1668.EU zapewniają realizację połączeń głosowych.


W ruchu wewnętrznym połączenia mogą być realizowane:

  • pomiędzy abonentami tradycyjnymi (wyposażonymi w aparaty analogowe, ISDN, CTS-202.CL albo CTS-202.Plus) a abonentami VoIP (posiadającymi telefony CTS-202.IP lub aparaty/oprogramowanie innych producentów),
  • pomiędzy abonentami VoIP.

W ruchu zewnętrznym wychodzącym połączenia mogą być realizowane identycznie jak dla abonentów tradycyjnych (wyposażonych w aparaty analogowe, ISDN, CTS-202.CL albo CTS-202.Plus). Abonenci VoIP mogą inicjować połączenia do sieci PSTN, GSM i IP.

W ruchu zewnętrznym przychodzącym połączenia mogą być realizowane identycznie jak dla abonentów tradycyjnych (posiadających telefony analogowe, ISDN, CTS-202.CL bądź CTS-202.Plus). Abonenci wewnętrzni VoIP mogą odbierać połączenia z sieci PSTN, GSM i IP.


CCT eu funkcje voip.pngIlustracja 1.6.: Centrala CCT-1668.EU z funkcjonalnością VoIP

Numeracja abonentów wewnętrznych VoIP - numeracja jest identyczna jak w przypadku tradycyjnych abonentów wewnętrznych. Abonent VoIP jest widziany z sieci PSTN czy GSM jak zwykły abonent wewnętrzny i pod takim samym, co do formatu, jak inni abonenci numerem telefonu. W ruchu wewnętrznym przyznawany jest numer katalogowy (wewnętrzny).

Usługi centrali - wszystkie usługi centrali dostępne są z poziomu aparatu systemowego CTS-202.IP.


Wykorzystując VoIP, centrale mogą współpracować z operatorami VoIP oraz z innymi centralami.

Współpraca centrali z komputerem

Współpraca centrali Slican CCT-1668.EU z komputerem odbywa się za pomocą złącza RS-232, USB, sieci LAN, Internetu lub modemu. Komputer we współpracy z centralą wykorzystywany jest do:

  • zdalnego lub lokalnego zarządzania urządzeniem,
  • współpracy z aplikacjami CTI (tylko w sieci LAN).

Podstawowe parametry i cechy centrali Slican CCT-1668.EU

Użyte oznaczenia i skróty

Realizowanie usług w centralach CCT-1668

Operacje na zapowiedziach słownych

Przekazywanie połączeń pomiędzy abonentami

Połączenie trójstronne (Flash #3)

Opis usług

Uwagi ogólne do działania usług

Usługi blokowania aparatu

Usługi związane z lokalizacją

Usługi w Grupie PickUp (Grupie Przechwytywania Dzwonków)

Usługi w grupie ACD

Usługi związane z kontami

Przekierowania wywołań

Usługi związane z prezentacją numeru

Usługi związane z ruchem wychodzącym

Usługi związane z ruchem przychodzącym

Inne usługi

Zestawienie usług dostępnych na DISA

Wymogi bezpieczeństwa w użytkowaniu central Slican CCT-1668.EU

Historia zmian

Deklaracja zgodności, prawidłowe usuwanie produktu