DPH - Podłączenie bramofonu

Z Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Podłączenie bramofonu następuje poprzez podłączenie odpowiednich przewodów do listwy połączeniowej, znajdującej się na płytce elektroniki bramofonu. Listwa połączeniowa jest widoczna i dostępna po odkręceniu panelu przedniego, co zostało opisane w rozdziale 2.2 DPH - Otwieranie obudowy bramofonu.

Warning! Przed podłączeniem przewodów do listwy połączeniowej należy pamiętać o przeprowadzeniu przewodów przez otwór znajdujący się na tylnej ściance obudowy bramofonu.

Złącza znajdujące się na liście połączeniowej, służące do instalacji bramofonu DPH przedstawia poniższa tabela:

Ikona uziemiena biała.PNG uziemienie (do poprawnego działania zabezpieczeń przepięciowych bramofonu)
LA linia abonencka z centrali (polaryzacja nie jest istotna)
LA
EZ elektrozaczep, 12V DC, max 0.7A
EZ
STA odizolowany styk zwierny przekaźnika do sterowania urządzeniami dodatkowymi - dopuszczalne napięcie na stykach to max 24V AC STA Max 0.7A
STA
AC zaciski zasilania 14 - 35VAC lub 12 - 25 VDC
AC
COD czujnik otwarcia drzwi - rozwarcie względem GND skraca czas działania przekaźnika EZ
POD przycisk otwarcia drzwi (względem GND)
GND masa dla sygnałów POD, COD

Schemat połączeniowy bramofonu DPH przedstawia poniższy rysunek. Schemat podlaczenia DPH.png
Zasilanie bramofonu DPH może być realizowane zarówno prądem stałym, jak i prądem zmiennym. Urządzenie zasilające powinno zostać tak dobrane, aby jak najlepiej zaspokajać potrzeby użytkownika. W związku z rozlicznymi możliwościami w tym zakresie, firma Slican nie sprzedaje wraz z domofonem DPH żadnego urządzenia zasilającego, pozostawiając jego wybór do decyzji użytkownika. W ofercie firmy Slican - jako odrębna pozycja katalogowa znajduje się transformator prądu zmiennego TRS10-V18-N, o nominalnym napięciu 18V, spełniający wszelkie wymogi zasilania bramofonu DPH. Zdjęcie oferowanego transformatora przedstawiono poniżej:

Trafo TRS10-V18-N.png