IORecordMAN: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
(Zapisywanie nagrań)
(Uprawnienia użytkownika)
Linia 39: Linia 39:
 
== [[Zapisywanie nagrań]] ==
 
== [[Zapisywanie nagrań]] ==
  
== Uprawnienia użytkownika ==
+
== [[Uprawnienia użytkownika]] ==
Możliwości programu RecordMAN2.client na określonym komputerze (na określonym koncie) są w jednoznacznie określone w programie ConfigMAN przez administratora centrali. W rozdziale 2 opisano wymagania dotyczące zalogowania się użytkownika programu RecordMAN2.client do serwera nagrań. W celu umożliwienia użytkownikowi programu zalogowanie się do serwera nagrań, konieczne jest stworzenie konta, w ramach którego należy zdefiniować login użytkownika oraz sprzętowy identyfikator komputera, na którym zainstalowany jest program RecordMAN2.client. Ponadto dla konta tego definiujemy również poziomy dostępu do nagrań, filtr linii wewnętrznych oraz jak głęboko (ile dni) w historię nagrań może sięgać dany użytkownik. Każdemu nagraniu dokonywanemu w systemie przydzielany jest odpowiedni poziom dostępu i jedynie dozwolone dla danego użytkownika poziomy dostępu. W programie ConfigMAN, dla każdego konta dostępu do nagrań możemy zdefiniować:
+
 
+
* '''Pełny dostęp''' – dla danego konta dostępne są wszystkie nagrania
+
* '''Ograniczony dostęp''' – dla danego konta możemy określić warunki jakie muszą spełniać poszczególne nagrania, aby być widoczne dla danego konta. Wśród tych warunków można wymienić:
+
** '''Poziomy dostępu do nagrań''' – na danym koncie widoczne będą jedynie te nagrania, które mają poziomy nagrań zgodne poziomami dostępu do nagrań zdefiniowane dla danego konta.
+
** '''Filtr linii wewnętrznych''' – jeżeli w polu tym wpiszemy przykładowo numer wewnętrzny, to z danego konta widoczne będą jedynie nagrania rozmów prowadzonych z tego numeru.<br/> Ustawienia w powyższych polach działają łącznie, tzn. jeżeli w pierwszym polu zdefiniujemy poziomy A i B, natomiast w drugim polu nr wewnętrzny 100, to dostępne będą nagrania określone jako nagrania o poziomie A i B oraz wszystkie nagrania rozmów prowadzonych z nr wewnętrznego 100.
+
** '''Ilość dni historii nagrań''' – w tym polu określamy ilość dni wstecz, z jakich nagrania będą dostępne dla danego konta.
+
* '''Brak dostępu''' – przy ustawieniu tej opcji, użytkownik programu RecordMAN2.client, po połączeniu z serwerem nagrań ujrzy komunikat '''Nie masz uprawnień do przeglądania archiwum nagrań'''. Opcja ta może być wykorzystywana do tymczasowego blokowania konta dostępu do serwera nagrań. Konto może dzięki tej opcji zostać na pewien czas zablokowane, a następnie odblokowane bez konieczności ponownego ustawiania parametrów logowania do serwera nagrań.
+
  
 
<center>„Producent zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w produkcie</center>
 
<center>„Producent zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w produkcie</center>
  
 
<center>bez uprzedniego powiadomienia.”</center>
 
<center>bez uprzedniego powiadomienia.”</center>

Wersja z 07:48, 21 kwi 2010

RecordMAN 2


Instrukcja obsługi


Spis treści

1 Wstęp1

2 Współpraca z serwerem nagrań2

2.1 Logowanie się do centrali4

2.2 Logowanie się do serwera4

2.3 Archiwum nagrań4

3 Operacje na nagraniach5

3.1 Filtrowanie nagrań5

3.2 Odsłuchiwanie nagrań6

3.3 Zapisywanie nagrań7

3.4 Uprawnienia użytkownika7= Wstęp = Program RecordMAN2.client służy do odsłuchu i zapisu na dysku nagrań rozmów telefonicznych utworzonych z wykorzystaniem wbudowanego systemy nagrywania EbdRec, stosowanego w centralach Slican. Program RecordMAN2.client, po zdefiniowaniu adresu serwera nagrań i odpowiednich parametrów dostępu, loguje się do serwera i odczytuje jego zawartość, prezentując listę nagrań, które mogą zostać odsłuchane lub zapisane w miejscu wskazanym przez użytkownika (pod warunkiem, że administrator centrali nadał mu odpowiednie przywileje w programie ConfigMAN). Pełen opis funkcjonowania i konfiguracji systemu EbdRec w centralach Slican znajduje się w instrukcji programowania ConfigMAN. Rolę serwera nagrań może pełnić centrala Slican (CXS-0424, CCT-1668, MAC-Zero lub MAC-6400) lub komputer z zainstalowanym programem RecordMAN2.serwer (opis funkcji tego programu można znaleźć w jego instrukcji obsługi). Dzięki programowi RecordMAN2.client możliwy jest też odczyt nagrań z lokalnego archiwum utworzonego wcześniej przy użyciu tego programu. W rozdziale 2 przedstawione zostały wymagania niezbędne do korzystania z każdego z wymienionych źródeł nagrań.


Współpraca z serwerem nagrań

Operacje na nagraniach

Filtrowanie nagrań

Odsłuchiwanie nagrań

Zapisywanie nagrań

Uprawnienia użytkownika

„Producent zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w produkcie
bez uprzedniego powiadomienia.”