Podłączenie bramofonu: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
(Utworzył nową stronę „Do bramofonu należy doprowadzić dwuparowy przewód. Jedna para służy do połączenia z centralą, druga do dostarczenia zasilania – połączona z transformatorem …”)
 
Linia 2: Linia 2:
  
 
Podłączenie bramofonu (Rys. nr 7) należy przeprowadzić w następującej kolejności:
 
Podłączenie bramofonu (Rys. nr 7) należy przeprowadzić w następującej kolejności:
 +
 +
* ''Zaciski'' „LINE+” i „LINE-” podłączyć do jednego z portów wewnętrznych centrali (wyposażenie abonenckie), który będzie funkcjonował jako port bramofonu (patrz instrukcja programowania centrali). '''Istotna jest tu biegunowość przewodów'''. Przy zaciskach wewnątrz bramofonu znajdują się znaki „+” i „-” określające polaryzację napięć na przewodach. Jeśli przewody zostaną podłączone nieprawidłowo, urządzenie nie będzie działało prawidłowo ('''NIE '''spowoduje to uszkodzenia żadnego z elementów centrali i bramofonu). Bramofon BRV dodatkowo sygnalizuje ten fakt sygnałem błędu – trzy krótkie dźwięki przy próbie wybrania numeru(po naciśnięciu górnego przycisku).

Wersja z 12:52, 15 kwi 2010

Do bramofonu należy doprowadzić dwuparowy przewód. Jedna para służy do połączenia z centralą, druga do dostarczenia zasilania – połączona z transformatorem umieszczonym np. przy centrali. Przewód zasilającyprzy odległościach do 20m może mieć przekrój 0,5mm2 (standardowy przewód telefoniczny), natomiast przy większych odległościach powinien być grubszy. Spadek napięcia na przewodach przy załączonym ryglu elektrozamka (jest on zależny od zastosowanego elektrozamka) może powodować nieprawidłowe działanie urządzenia.

Podłączenie bramofonu (Rys. nr 7) należy przeprowadzić w następującej kolejności:

  • Zaciski „LINE+” i „LINE-” podłączyć do jednego z portów wewnętrznych centrali (wyposażenie abonenckie), który będzie funkcjonował jako port bramofonu (patrz instrukcja programowania centrali). Istotna jest tu biegunowość przewodów. Przy zaciskach wewnątrz bramofonu znajdują się znaki „+” i „-” określające polaryzację napięć na przewodach. Jeśli przewody zostaną podłączone nieprawidłowo, urządzenie nie będzie działało prawidłowo (NIE spowoduje to uszkodzenia żadnego z elementów centrali i bramofonu). Bramofon BRV dodatkowo sygnalizuje ten fakt sygnałem błędu – trzy krótkie dźwięki przy próbie wybrania numeru(po naciśnięciu górnego przycisku).