Książki telefoniczne telefonu CTS-102: Różnice pomiędzy wersjami
| Linia 166: | Linia 166: | ||
| Naciśnij klawisz [[Image:io cts-102 klawisz nawigacji.png]] aby wybrać książkę, z której chcesz skopiować wpis. Zatwierdzenie wybranej książki spowoduje przejście do wyszukiwania w niej wpisu. | | Naciśnij klawisz [[Image:io cts-102 klawisz nawigacji.png]] aby wybrać książkę, z której chcesz skopiować wpis. Zatwierdzenie wybranej książki spowoduje przejście do wyszukiwania w niej wpisu. | ||
|- | |- | ||
| − | | 3 | + | | 3. |
| Używając kalwiszy [[Image:io cts-102 klawisz dół.png]]i [[Image:io cts-102 klawisz góra.png]] wyszukaj wpis, który będziesz edytować. Możesz też wyszukać wpis wpisując jego nazwę posługując się klawiaturą numeryczną | | Używając kalwiszy [[Image:io cts-102 klawisz dół.png]]i [[Image:io cts-102 klawisz góra.png]] wyszukaj wpis, który będziesz edytować. Możesz też wyszukać wpis wpisując jego nazwę posługując się klawiaturą numeryczną | ||
|- | |- | ||
| − | | 4 | + | | 4. |
| Wejdź w menu '''Opcje'''.''' '''Wybierz '''Usuń'''.''' '''Zatwierdź operację usunięcia wpisu. | | Wejdź w menu '''Opcje'''.''' '''Wybierz '''Usuń'''.''' '''Zatwierdź operację usunięcia wpisu. | ||
|} | |} | ||
| Linia 179: | Linia 179: | ||
{| class="prettytable" | {| class="prettytable" | ||
| − | | 1 | + | | 1. |
| W stanie spoczynkowym telefonu naciśnij klawisz '''''Książka'''''. | | W stanie spoczynkowym telefonu naciśnij klawisz '''''Książka'''''. | ||
|- | |- | ||
| − | | 2 | + | | 2. |
| Naciśnij klawisz [[Image:io cts-102 klawisz nawigacji.png]] aby wybrać książkę, z której chcesz skopiować wpis. Zatwierdzenie wybranej książki spowoduje przejście do wyszukiwania w niej wpisu. | | Naciśnij klawisz [[Image:io cts-102 klawisz nawigacji.png]] aby wybrać książkę, z której chcesz skopiować wpis. Zatwierdzenie wybranej książki spowoduje przejście do wyszukiwania w niej wpisu. | ||
|- | |- | ||
| − | | 3 | + | | 3. |
| Używając kalwiszy [[Image:io cts-102 klawisz dół.png]]i [[Image:io cts-102 klawisz góra.png]] wyszukaj wpis, który będziesz edytować. Możesz też wyszukać wpis wpisując jego nazwę posługując się klawiaturą numeryczną | | Używając kalwiszy [[Image:io cts-102 klawisz dół.png]]i [[Image:io cts-102 klawisz góra.png]] wyszukaj wpis, który będziesz edytować. Możesz też wyszukać wpis wpisując jego nazwę posługując się klawiaturą numeryczną | ||
|- | |- | ||
| − | | 4 | + | | 4. |
| Naciśnij klawisz '''''Opcje'' '''i wybierz '''Przypisz klawisz'''. | | Naciśnij klawisz '''''Opcje'' '''i wybierz '''Przypisz klawisz'''. | ||
|- | |- | ||
| − | | 5 | + | | 5. |
| Naciśnij przycisk programowalny, pod którym ten wpis ma być dostępny. | | Naciśnij przycisk programowalny, pod którym ten wpis ma być dostępny. | ||
|- | |- | ||
| − | | 6 | + | | 6. |
| Zatwierdź swój wybór, naciskając '''''Zapisz'''''. | | Zatwierdź swój wybór, naciskając '''''Zapisz'''''. | ||
|} | |} | ||
Wersja z 10:37, 10 lut 2014
Spis treści
Książka telefoniczna
Z poziomu aparatów CTS dostępne są:
- Książka prywatna – książka, której wpisy są dostępne tylko na danym aparacie,
- Książka publiczna – książka, której wpisy są dostępne dla wszystkich użytkowników centrali,
- Spis abonentów – spis wszystkich numerów wewnętrznych centrali.
Spis abonentów jest aktualizowany z poziomu administratora centrali i tylko przez niego. Książki telefoniczne przechowywane są w centrali i nie są tracone w przypadku wymiany lub awarii aparatu.
Wyszukiwanie wpisów w książkach telefonicznych (publicznej i prywatnej)
| 1. | Naciśnij klawisz Książka. |
| 2. | Wybierz książkę prywatną lub publiczną |
| 3. | Wpisz fragment nazwy, której szukasz. |
| 4. | Klawiszami „Góra” lub „Dół” wyszukaj wpis z wyselekcjonowanych wpisów |
Dodanie nowego wpisu do książki telefonicznej
| |
Naciśnij klawisz Książka. |
| |
Wybierz książkę, w której chcesz dodać nowy wpis (Ks. prywatna lub Ks. publiczna). |
| |
Naciśnij przycisk Opcje, a następnie wybierz Dodaj nowy wpis[1]. |
| |
Podaj nazwę, pod jaką ma być zapisany numer. |
| |
Przejdź do podania numeru. |
| |
Podaj numer, który chcesz zapisać do książki. |
| |
Zatwierdź wpis. |
Zapis numeru do książki w trakcie rozmowy
W trakcie połączenia, jeśli rozmówca zaprezentował się swoim numerem telefonu, można ten numer dodać do książki telefonicznej.
| 1. | Wciśnij klawisz Opcje. |
| 2. | Wybierz opcję Książka. |
| 3. | Wybierz pozycję Dodaj do pryw. lub Dodaj do publ. |
| 4. | Podaj nazwę, pod jaką ma być zapisany numer, a następnie naciśnij klawisz Numer. |
| 5. | Zatwierdź zapis, naciskając przycisk Zapisz. |
Zapis z historii połączeń
| |
Wejdź do menu Spis połączeń. |
| |
Wyszukaj interesujące Cię połączenie z historii |
| |
Wciśnij klawisz Opcje na interesującym Cię wpisie. |
| |
Wybierz opcję Dodaj do pryw. lub Dodaj do publ. |
| |
Podaj nazwę i zatwierdź, naciskając przycisk Zapisz. |
Operacje na wpisach
Edycja
Edycji wpisów w książce publicznej można dokonywać, jeśli abonentowi zostały nadane stosowne uprawnienia. Natomiast do edycji wpisów w książce prywatnej nie są potrzebne żadne dodatkowe uprawnienia.
Kopiowanie pomiędzy książkami
Kopiowania wpisów można dokonywać pomiędzy publiczną i prywatną książkąpod warunkiem, że użytkownik ma uprawnienia do kopiowania i zapisu w książce publicznej.
Przenoszenie pomiędzy książkami
Przenoszenia wpisów można dokonywać pomiędzy publiczną i prywatną książkąpod warunkiem, że użytkownik ma uprawnienia do zapisu w książce publicznej.
Kasowanie z książki telefonicznej
Kasować wpisy w książce publicznej może tylko abonent, który posiada stosowne uprawnienia.
Przypisanie do klawisza szybkiego wyboru
Jeśli dany wpis jest często używany (często dzwonimy na numer miejski, który znajduje się w jednej z książek telefonicznych), to warto go przypisać pod jeden z klawiszy szybkiego wyboru. Aby to zrealizować należy postąpić w następujący sposób.
- ↑ W przypadku dodawania wpisu do książki publicznej opcja Dodaj nowy wpis pojawi się, jeśli użytkownik posiada odpowiednie uprawnienia nadawane przez administratora centrali.