Zasilacze CTS: Różnice pomiędzy wersjami
(→Zasilanie PoE telefonów CTS.IP) |
(→Zasilacze telefonów systemowych CTS) |
||
| Linia 7: | Linia 7: | ||
{|{{centerprettytable}} | {|{{centerprettytable}} | ||
| − | !{{Hl2}}|lp!!{{Hl2}}|Telefon Systemowy!!{{Hl2}}|Zasilacz<br>36V/160mA!!{{Hl2}}|Zasilacz<br>12V/1,25A RJ11!!{{Hl2}}|Zasilacz 12V/1, | + | !{{Hl2}}|lp!!{{Hl2}}|Telefon Systemowy!!{{Hl2}}|Zasilacz<br>36V/160mA!!{{Hl2}}|Zasilacz<br>12V/1,25A RJ11!!{{Hl2}}|Zasilacz 12V/1,4A<br>Zasilacz obecnie sprzedawany<br>również ze Slican ITS!!{{Hl2}}|[http://pl.wikipedia.org/wiki/Power_over_Ethernet Power over Ethernet] |
|- | |- | ||
|1||[[CTS-102_informacje |'''CTS-102.HT''']]||{{Ok}}||{{No}}||{{No}}||{{No}} | |1||[[CTS-102_informacje |'''CTS-102.HT''']]||{{Ok}}||{{No}}||{{No}}||{{No}} | ||
Wersja z 12:05, 13 lut 2019
W poszczególnych przypadkach w telefonach systemowych zalecane lub wymagane jest stosowanie dodatkowych zasilaczy, które usprawniają lub umożliwiają funkcjonowanie aparatu. Poniższa tabela przedstawia zestawienie stosowanych zasilaczy do poszczególnych modeli telefonów.
Zasilacze telefonów systemowych CTS
|
| lp | Telefon Systemowy | Zasilacz 36V/160mA |
Zasilacz 12V/1,25A RJ11 |
Zasilacz 12V/1,4A Zasilacz obecnie sprzedawany również ze Slican ITS |
Power over Ethernet |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | CTS-102.HT | ||||
| 2 | CTS-102.CL | ||||
| 3 | CTS-102.IP | ||||
| 4 | CTS-202.CL | ||||
| 5 | CTS-202.BT | ||||
| 6 | CTS-203.CLBT | ||||
| 7 | CTS-202.IP | ||||
| 8 | CTS-203.IP | ||||
| 9 | Konsole CTS-232 >2 | ||||
| 10 | CTS-330.CL | ||||
| 11 | CTS-330.IP | ||||
| 12 | CTS-220.CL | ||||
| 13 | CTS-220.IP | ||||
| 14 | Konsole CTS-338 | korzysta z zasilania telefonu | korzysta z zasilania telefonu |
Zasilanie PoE telefonów CTS.IP
Telefony systemowe CTS.IP serii 330, 220, 202 i 203 spełniają normę 802.3af (klasa 0). Mogą one być zasilane zdalnie (wraz z konsolami) z urządzeń udostępniających PoE (Power over Ethernet) - zasilanie z sieci Ethernet. Przykładowo są to: karty PoE central Slican, switche PoE, urządzenia typu Power Injector.
Telefon CTS102.IP nie spełnia normy 802.3. Mimo tego, może być również zasilany z sieci Ethernet ale w zakresie napięć 36-48V DC.
W szczególnych przypadkach do pasywnego zasilania tych telefonów można wykorzystać splitter Slican UTS-1C2T. Podłączając zasilacz prądu stałego o napięciu 36-57V do gniazda DC (nieważna polaryzacja, o mocy odpowiedniej do przyłączanego urządzenia) i telefon do gniazda LAN/PoE zyskujemy możliwość zasilania telefonu bezpośrednio z okablowania sieci Ethernet.
Przykład:
